Happy Valley

Ideogram vs Rask AI

Ideogram ve Rask AI, ikisi de içerik üreticileri ve KOBİ'ler için tasarlanmış yapay zeka görsel ve video üretimi araçları. Ideogram daha uygun: başlangıç fiyatı aylık $20, Rask AI için aylık $39. İkisinin de ücretsiz planı var.

Ideogram

Görsel içinde okunaklı yazı üreten yapay zeka

Rask AI

Ses klonlama ve dudak senkronlu AI video çeviri ve dublaj aracı

FiyatlandırmaFreemium · $20Ücretli · $39
Başlangıç fiyatı$20/mo$39/mo
Ücretsiz planVarVar
Ücretsiz deneme——
Kimler içinİçerik üreticileri, KOBİ'lerİçerik üreticileri, KOBİ'ler, Kurumsal, Ajanslar
Platformlarwebweb
ÜlkeCA · 2023—
Puan——

Ideogram kimler için uygun

Okunaklı yazı içeren görsellere ihtiyaç duyan pazarlamacılar ve içerik üreticileri.

  • Görsel içi yazıda sektörün en iyilerinden
  • Rakiplerine göre uygun fiyatlı ücretli planlar
  • Pazarlama görselleri için çok pratik

Şu durumda başka araca bak: Sanatsal illüstrasyon ve konsept çizim arayanlar (Midjourney).

Rask AI kimler için uygun

Mevcut videolarını orijinal sesle birçok dilde dublajlı sürümlere dönüştürmek isteyen içerik üreticileri, eğitimciler ve pazarlama ekipleri.

  • Tek videodan birçok dil sürümüne hızlı geçiş
  • Hazır sesler yerine konuşmacının kendi sesini koruyor
  • Çeviride çok geniş dil kapsamı, Türkçe dahil

Şu durumda başka araca bak: Avatar tabanlı video üretimi veya yayın kalitesinde insan dublajı isteyen ekipler (HeyGen, ElevenLabs, Smartcat).

Ideogram ve Rask AI fiyatları

Ideogram

  • Free$030 credits/week (Google, Apple or Microsoft sign-in)
  • Plus$20/mo2,400 credits/mo; $15/mo billed annually
  • Pro$60/mo7,500 credits/mo; $42/mo billed annually
  • Team$30/user/mo3,600 credits/user/mo, min 2 users; $20 annually
  • EnterpriseCustomEnterprise agreement

Rask AI

  • Free trial$03 minutes, voice cloning in 32 languages, no card
  • Creator$39/mo25 min/mo; $28/mo billed yearly (limited-time offer)
  • Creator Pro$99/mo100 min/mo, lip-sync; $67/mo yearly; extra min $3
  • Business$249/mo250 min/mo, teams, batch upload; $167/mo billed yearly
  • EnterpriseCustomAPI access, SLA, SSO, managed QA

Ideogram · Öne çıkan özellikler

  • Görsel içinde doğru ve okunaklı metin üretimi
  • Görünümü yönlendiren stil referansları ve hazır stiller
  • Magic Fill ve Extend içeren Canvas düzenleme alanı
  • Kısa komutları genişleten Magic Prompt
  • CSV dosyasından toplu görsel üretimi (Pro)
  • Büyütme (upscale) ve remix seçenekleri

Eksiler

  • Sanatsal estetikte Midjourney'nin gerisinde
  • Ücretsiz plandaki görseller herkese açık
  • İleri düzey kontrol seçenekleri daha az

Rask AI · Öne çıkan özellikler

  • Video ve sesi 135'ten fazla dile çevirme
  • Konuşmacının sesini 32 dilde klonlama
  • Ağız hareketini çevrilen sese uyduran lip-sync
  • Her konuşmacıya ayrı ses atayan çok konuşmacı algılama
  • Marka terimlerini koruyan çeviri sözlüğü ve komutla ayar
  • Satır satır düzeltme editörü, SRT altyazı dışa ve içe aktarma

Eksiler

  • Uzun videolarda dakika kotası hızla tükeniyor
  • Lip-sync için en az Creator Pro gerekiyor
  • Ses klonlama 32 dille sınırlı, çeviriden çok daha az

Ideogram vs Rask AI: Sık sorulan sorular

Ideogram ile Rask AI arasında hangisi daha ucuz?

Ideogram için başlangıç fiyatı aylık $20, Rask AI için aylık $39. İki fiyat da üreticilerin kendi fiyat sayfalarından kontrol edildi.

Ideogram ve Rask AI ücretsiz plan sunuyor mu?

Evet, Ideogram ve Rask AI ücretsiz plan sunuyor; ücretli planlar daha fazla kullanım ve özellik ekliyor.

Henüz karar veremedin mi?